Istnienie Boga

Wiele osób zadaje sobie pytanie: [i]"Czy są jakieś dowody na to że [b]Bóg[/b] istnieje?"[/i]. Ale tak właściwie to czym jest [b]Bóg[/b]?

W niektórych religiach jest wiele [b]bóstw[/b], takich jak Zeus, Hades, Atena – Grecy, Neptun, Mars, Wenus – Rzymianie, są to religie [i]politeizm[/i] co oznacza wiarę w wielu Bogów, czyli wielobóstwo. Niektóre religie miały tylko kilku [b]Bogów[/b] i bóstwa, a inne kilkaset, a nawet parę tysięcy, przykładem tego jest hinduizm. Co poniektóre [b]religie[/b] nauczają o tym, że istnieje tylko i wyłącznie jeden [b]Bóg[/b], przykładami takich religii są Judaizm oraz Chrześcijaństwo. Takie [b]religie[/b] to religie monoteistyczne (jedynobóstwo).
Jak na razie określiliśmy sobie tylko kilka czynników, które opisują [b]religie[/b], ale dalej nie odpowiedzieliśmy na pytanie które zostało zadane wyżej. Ogólnie rzecz biorąc jest wiele dowodów na istnienie [b]Boga[/b], najlepszym tego przykładem są [b][i]cuda[/i][/b], czyli zjawiska które w normalnych warunkach nie powinny mieć miejsca bez ingerencji kogoś z [b]nadprzyrodzonymi, wręcz boskimi[/b] mocami.

Cud

Jako przykład mogę podać [b][i]cud[/i][/b] który wydarzył się w 1984 roku, gdy Jan Paweł II udzielał komunii świętej pielgrzymom z Azji hostia, którą dał jednej z pielgrzymujących kobiet zmieniła się w ludzkie ciało. Inna sytuacja zdarzyła się pewnego wieczora roku pańskiego 1996, kiedy to ksiądz z Argentyny znalazł sponiewieraną Hostię, schował ją zatem aby się rozpuściła, po ponad tygodniu znalazł na jej miejscu coś co wyglądem przypominało krew, za poleceniem kardynała wykonał kilka zdjęć, a następnie schował tę substancję. Po [b]ponad 3 latach[/b] ów ciecz wciąż zachowywała swój stan. Księża z owej parafii skierowali próbkę "krwi" na badania do Stanów Zjednoczonych, a właściwie do Nowego Jorku, które wykazały, iż badany [b]preparat pochodzi z ludzkiego ciała[/b], dokładniej mówiąc z [b]lewej komory mięśnia sercowego[/b]. Jest to bez wątpienia przykład [b][i]cudu[/i][/b].
No dobrze ale co jeśli takie cuda dalej nas nie przekonują? Jeśli twardo trzymamy się tego, że [b]Boga[/b] nie było, nie ma i nigdy nie będzie, to wyrzekamy się "wiary" w siły pochodzące od [b]Boga, Bogów oraz im podobnych bóstw[/b]. Takie poglądy nazywają się [b]Ateizmem[/b].
Dowodów na to, że [b]Bóg[/b] istnieje lub nie[i] jest mnóstwo i jeszcze więcej[/i], wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarce odpowiednie hasło a wujek Google ukaże naszym oczom setki tysięcy wyników w ciągu kilkunastu mikrosekund.

Czy można zdefiniować Boga?

Brak odpowiedzi

Uniwersalna odpowiedź na nasze zagadnienie niestety nie istnieje; każdy z nas, co do jednego, wszyscy musimy sami sobie zadać to właśnie pytanie i w głębi swojej własnej duszy na nie odpowiedzieć. Niewskazana byłaby pomoc, ani jakakolwiek mniejsza lub większa forma nakierowywania nas na odpowiedź, czy próba przeszkodzenia nam w rozważaniach, gdyż jest to rzecz jak najbardziej warta [b]samodzielnej refleksji[/b] i dotarcia do właściwych wniosków w sposób jak najszczerszy
i możliwie najbardziej jak tylko się da zgodny z naszymi własnymi ideałami.