Pamiątki Chrztu- pomysły na prezenty od Chrzestnych

Chrzest Święty to ważne wydarzenie w życiu katolickiej rodziny. Na tą uroczystość wybierają się najbliżsi, wśród których jedną z najważniejszych funkcji odgrywają rodzice Chrzestni. To oni w życiu dziecka będą ogrywać wyjątkową rolę. Sam sakrament Chrztu Świętego wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Nie chodzi nam jednak o wystawne stroje.

Bardzo miłym gestem jest obdarowanie dziecka, które wstępuje do wspólnoty chrześcijańskiej wyjątkową pamiątką. Przedmioty, jakie są dostępne na naszym rynku, to upominki z przeróżnych kategorii. Naszym artykułem chcemy przedstawić Ci te personalizowane, które znajdziesz w ofercie sklepu Prezenty na Chrzest. Nie ma bardziej pamiątkowych upominków nie tylko dla dziecka, ale i całej jego rodziny.

Pamiątki Chrztu Świętego z personalizacją

Pamiątki Chrztu od rodziców Chrzestnych muszą charakteryzować się wykonaniem z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Pomysłowe personalizowane prezenty od Matki Chrzestnej czy Ojca Chrzestnego będą odgrywać w życiu maluszka niezwykle ważną rolę. W ich wyborze możesz skorzystać z dobroci sklepu internetowego Prezenty na Chrzest – i to bez wychodzenia z domu! Ozdobione imieniem dziecka będą wspaniałą pamiątką na długie lata.

Zastanawiasz się dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że Chrzest Święty jest uroczystością, podczas której dziecko jest zazwyczaj bardzo malutkie. Nie może zatem pamiętać tego wyjątkowego dnia, a dla nas katolików ten pierwszy sakrament jest tym najważniejszym. Aby godnie upamiętnić ten dzień warto zdecydować się na pamiątki Chrztu Świętego z personalizacją. Z nimi przeżyjesz tą rodzinną uroczystość bliżej dziecka i Boga.

Srebrne medaliki, srebrne obrazki czy personalizowane kartki to jedynie namiastka tego, co czeka Cię w sklepie Prezenty na Chrzest. Wybraliśmy dla Ciebie TOP 5 pomysłów na idealny upominek dla każdego dziecka. Poznaj je wszystkie!

Świeca i szatka na Chrzest dziecka

Personalizowana szatka i świeca dla dziecka to cudowny pomysł na prezent na Chrzest. Umieszczone w drewnianej skrzyni będą jedyną w swoim rodzaju pamiątką od rodziców Chrzestnych. Całość może być wykonana w neutralnych barwach, które będą pasować zarówno do dziewczynki, jak i chłopca. To wyjątkowy prezent na Chrzest od Chrzestnych – z każdym otworzeniem pudełka będzie przypominał dziecku i jego najbliższym, że należy do wspólnoty Kościoła.

Narodziny maluszka w rodzinie zawsze zwiastują Chrzest Święty. Warto wcześniej pomyśleć o jego oprawie. Najważniejsze to zacząć od wyboru świecy i szatki. To nie tylko niezbędne akcesoria, ale i forma prezentu.

Statuetka szklana z nadrukiem na Chrzest Święty dziecka

Pamiątki Chrztu mogą mieć również bardziej okazały charakter. W tym przypadku idealne sprawdza się upominek, jakim jest szklana statuetka z nadrukiem. Wspaniała dedykacja w połączeniu z imieniem dziecka sprawi, że ta pamiątka Chrztu Świętego będzie najbardziej wartościową. Postawiona w pokoiku maluszka będzie dla niego wyznaniem wiary i przynależności chrześcijańskiej. Statuetka umieszczona jest w eleganckim pudełku, dzięki czemu Twój prezent na Chrzciny dla chłopca jest gotowy do wręczenia.

Moc, jaką mają prezenty na Chrzest z personalizacją jest nie do opisania. Ten przykład doskonale przedstawia to, że mogą one wyrażać także naszą wiarę.

 Statuetka szklana z nadrukiem na Chrzest

Album na zdjęcia skórzany z grawerem

Pierwsze zdjęcia dziecka, również te z uroczystości Chrztu zasługują na piękną oprawę. Na prezent na Chrzest warto zatem wybrać album na fotografie. Wykonany na nim grawer z dedykacją dla dziewczynki lub chłopca, będzie przepięknym upominkiem tego szczególnego dnia. Jesteśmy pewni, że za każdym razem to właśnie grawerowana okładka będzie przywoływać na myśl nie tylko Chrzest, a całe beztroskie dzieciństwo.

Szczególnie polecamy prezent na Chrzest w postaci albumu ze srebrnym emblematem aniołków modlących się nad dzieckiem. Jesteśmy pewni, że ucieszą one jego rodziców.

Biblia dla dzieci z personalizowaną okładką

Prezenty na Chrzest od Chrzestnych charakteryzują się miłością i przekazaniem dziecku najważniejszych w życiu wartości. Jak wiadomo jest to sakrament, dzięki któremu dziecko staje się małym chrześcijaninem. Pamiątki Chrztu Świętego bardzo często są nawiązaniem właśnie do wiary. Nie mogło wśród nich zabraknąć biblii dla najmłodszych z personalizowaną okładką. Umieszczone na niej imię dziecka zaskoczy wszystkich zgromadzonych gości.

To piękny upominek zarówno dla dziewczynki, jak i chłopczyka. Jedno jest jednak pewne – nie ma lepszej pamiątki Chrztu od Chrzestnych.

 Personalizowana biblia dla dzieci na pamiątkę Chrztu

Złoty łańcuszek w eleganckim pudełku z grawerem

Na prezent na Chrzest Święty bardzo często wybiera się różnego rodzaju biżuterię. Medaliki i krzyżyki od rodziców Chrzestnych to upominki zawsze na topie. Do takiej biżuterii dla malucha należy również złoty łańcuszek. Umieszczony w białym pudełeczku, które kryje w sobie tabliczkę z dedykacją, bez wątpienia będzie noszony z dumą i miłością. Próba złota 585 z upływem lat nabierze wartości, co sprawi, że ta pamiątka Chrztu Świętego stanie się bardzo cenna, nie tylko z sentymentalnego punktu.

Podarowanie na prezent na Chrzest samego łańcuszka jest bezpiecznym rozwiązaniem – gdy maluszek podrośnie sam będzie mógł wybrać wizerunek medalika czy krzyżyka.

Pamiątka Chrztu Świętego od Chrzestnych

Narodziny nowego malucha w każdej rodzinie prędzej czy później wiążą się z upominkami na Chrzciny. Wybierając prezent z tej okazji warto kierować się najważniejszymi dla nas wartościami. Modne gadżety z czasem mogą się znudzić i stać się bezużyteczne. Personalizowane pamiątki Chrztu są ponadczasowe! Z nimi nie musisz się martwić, że jako rodzic Chrzestny popełnisz jakąkolwiek gafę.