Katolik, czy aby na pewno?

Wierny czy niewierny

W Polsce żyje około 87% chrześcijan, uznając się za wiernych oraz oddanych swojej wierzę. Wielu katolików twierdzi, że żyję według przykazań bożych, biblii oraz wystrzega się zła. Otóż niestety większość z nich zarówno osób starszych oraz młodych tak na prawdę nie powinno określać się tym mianem. Dlaczego?

Często, gdy popatrzymy przez pryzmat ludzi starszych, którzy krytykują oraz szydzą z innych wiar, nie jest to do końca przestrzeganie zasad kościoła. Jak również traktowanie jehowych przez chrześcijan jest niemoralne. Zamykają drzwi przed nosem, nie mówiąc nawet słowa, obrażają ich oraz oczerniają jako sektę. Czy to rzeczywiście jest przestrzeganie przykazań? Niestety, nie. Również ludzie młodzi oraz bogaci chodzą na mszę świętą, tylko po to, by pokazać się, dostać ślub lub zaimponować nową kreacją przed koleżankami. Kolejnym problem są nałogi, zatracamy się w nich bez opamiętania.

Chrześcijaństwo – wierzyć, czy nie wierzyć?

Czytajmy biblię

Katolicy, czytający biblię większość z nich niestety nie wyciąga z niej nauki lub nie potrafią jej przełożyć na własne życie, lub odczucia. Biblia to nie tylko psalmy, przypowieści, ale również nauczanie. Powinniśmy zacząć od jej studiowania. Przeważnie przeciętny chrześcijanin, który uczęszcza do kościoła, nawet nie trzymał w ręku biblii, a o przeczytaniu jej to już nie wspomnę.

Więc, zanim określimy się mianem chrześcijanina, zastanówmy się przez chwilę czy naprawdę przestrzegamy przykazań bożych, żyjemy według nich, po co mamy w domu biblie. Religia w tych czasach to niestety tylko pozory, a nie czczenie jej lub wyznawanie.